Peter Massey, Alison Slater „Mozaiki” – recenzja

Dzisiaj pierwszy odcinek jednego z głównych planowanych przeze mnie cyklów na blogu, czyli recenzji książek. Książek o mozaice jest na polskim rynku mało, ale jeśli uda mi się jakąś przeczytać, na pewno się o tym dowiecie.

Książka Petera Masseya i Alison Slater „Mozaiki” to 48-stronicowy poradnik dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z mozaiką. Książka ma dużo zdjęć i pokazuje zarówno jakie narzędzia przydadzą się adeptom mozaiki, jak i prezentuje dokładne instrukcje, wsparte licznymi fotografiami, jak wykonać 8 różnych wzorów mozaik.alisson

Instruktaże pokazują m.in. jak ozdobić lusterko lub doniczkę, albo jak zrobić prosty mozaikowy blat do stolika. Zawierają też jeden projekt dla bardziej zaawansowanych hobbystów – mozaikę ścienną robioną metodą odwrotną lewostronną i przyklejaną bezpośrednio do ściany.

Moim zdaniem książeczka będzie bardzo przydatna głównie dla osób zaczynających swoją przygodę z mozaiką – jest napisana naprawdę przystępnym językiem. Proponuje projekty mozaik wykonywanych głównie z płytek mozaikowych, które można kupić w polskich sklepach budowlanych, albo z kafli ceramicznych, równie dobrze dostępnych. Do wykonania projektów potrzebny jest sprzęt, którego zdobycie także nie będzie żadnym problemem.

Zaawansowani w sztuce mozaiki mogą być zawiedzeni – chociaż, jeśli ktoś nie praktykował metody pośredniej, może docenić prostotę projektu i dobre instrukcje.

Wydawca: Wydawnictwo RM, Warszawa 2008.

Cena: 24, 90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *