Mozaikowa pasja obudzona – relacja z bezpłatnych warsztatów mozaiki artystycznej

W niedzielę, 17 maja 2015 odbyły się w Pracowni pierwsze warsztaty „Obudź w sobie mozaikową pasję”. Większość zgromadzonych gości przyniosła ze sobą materiały mozaikowe m.in. wspaniałości ceramiczne wyłowione na Maderze, z których powstał piękny abstrakcyjny obraz

wspomnienie

brx

oraz kwiatkowe filiżanki ( z uszkiem:)), które odzyskały nowe życie na kawałku deski:

cacko_z_uszkiem

 

Po około półgodzinnym wstępie historyczno-techniczno-bezpieczno-higienicznym mozaikowe artystki zabrały się do pracy. Niezwykle odpowiedzialną funkcję „Operator Młotka” wzięły na siebie najmłodsze uczestniczki (lat 5 oraz 13).

5 year

Nie wszyscy pamiętali o przyniesieniu własnych materiałów, ale można było posiłkować się materiałami pozostałymi po wcześniejszych warsztatach i stworzyć m.in. podstawki pod herbatę.

podstawkiokragle

Chętnych było znacznie więcej, niż miejsc, dlatego warsztaty budzenia mozaikowej pasji będą się powtarzać w przyszłości. Jeśli chcecie być informowani o kolejnych warsztatach – śledźcie bloga (po prawej stronie jest guzik „Obserwuj”, jeśli go klikniecie, będziecie na mail dostawać informacje o nowych wpisach) albo polubcie grupę Mozaikowanie na Facebooku).

Dwie godziny minęły błyskawicznie – mam nadzieje, że zainspirowały Drogie Uczestniczki do dalszych mozaikowych działań.

 

Jedna myśl w temacie “Mozaikowa pasja obudzona – relacja z bezpłatnych warsztatów mozaiki artystycznej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *