Abstrakcyjne patery

Jakiś czas temu zrobiłam dla mojej przyjaciółki prezent – abstrakcyjną paterę. Ze względu na to, że mogłam sobie pozwolić na free style kolorystyczno-materiałowy, robienie jej sprawiło mi wyjątkowo dużo radości.

patera_detal

Ta pierwsza patera była zielona. Gamę kolorystyczną narzucił mi zielony ceramiczny kamień craquelée (crackle, czyli „spękany”) koloru Zieleń Amazonii, który miał stanowić centrum mozaiki.

patera_abstract

Miałam też kilka mniejszych kamieni w tym samym kolorze, oraz jaśniejszych, kremowych z zestawu  Zielony Wiosenny. Ponadto wykorzystałam szklane kaboszony w odcieniu bladej zieleni i czerwieni, która stanowiła znakomity kontrapunkt do dominującej zieloności. Jako kontrastu użyłam też lustra czerwonego, pociętego na małe kawałki. Tło stanowiły: mozaika porcelanowa ceramiczna w kolorach SOSNOWY ZIELONY, GRAFIT, JASNOSZARY, ZIELONY, KWIAT LOTOSU I AWOKADO i mozaika szklana w kolorze SOSNOWY ZIELONY.

kolory

Koncepcję wiosenną patery, czyli zieloną, robiłam jesienią, zatem wiosną zrobiłam wersję jesienną.

20160710_115542

Tutaj bawiłam się mozaiką porcelanową ceramiczną gamy brązów, w kolorach KAKAO, KOLENDROWY, CEGLANY, ŻÓŁTY PYŁEK i CAFFE LATTE. Złote przebłyski uzyskałam dzięk stosowaniu BURSZTYNOWEGO MIXu mozaiki szklanej. W obu przypadkach dekorowałam patery millifiori, czyli weneckim szkłem z Murano.

20160710_125311

patera_kant

Nie wiem, co wy o tym myślicie, ale mi obie patery podobają się tak bardzo, że zamierzam zrobić jeszcze inne wersje kolorystyczne. Na www.mozaikon.pl kupicie wszystkie materiały do stworzenia swoich własnych wersji pater, nie tylko abstrakcyjnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *