Czary nad Zatoką Meksykańską – mozaiki Carolyn Wagner

O istnieniu Carolyn Wagner dowiedziałam się jakieś 3 lata temu dzięki Pinterestowi, gdzie pewnego dnia dopadło mnie zdjęcie, które do dzisiaj jest jedną z moich ulubionych mozaik w ogóle:

„Sea of Calm”, mozaika Carolyn Wagner, źródło: www.backbaydesignstudio.com/mosaic-fine-art.html

Mozaika nazywa się „Morze Spokoju” i mogę wpatrywać się w nią przez długie minuty, marząc o tym, żeby zobaczyć ją na żywo.

„Sea of Calm” Carolyn Wagner, detal źródło: www.backbaydesignstudio.com

Carolyn Wagner jest Amerykanką, mieszka nad Zatoką Meksykańską w stanie Alabama i bliskość morza jest jednym z głównych czynników, który wpływa na jej twórczość. Robi mozaiki artystyczne, mozaiki outdoorowe, jak na przykład ten żółw, zrobiony w ramach projektu promującego ekologię i rozsądne korzystanie z zasobów naturalnych…

Żółw w ramach projektu Turtle Tracks™, projekt Carolyn Wagner

… mozaiki użytkowe, biżuterię (także mozaikową) oraz prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi.

Z dziedziny mozaik użytkowych  najbardziej spodobała mi się tabliczka z numerem domu (jak mniemam) wędkarza:

Mozaika Carolyn Wagner, źródło: http://www.backbaydesignstudio.com/functional-and-decorative-mosaics.html

Mozaiki artystyczne Carolyn łapią mnie jednak za serce najbardziej. Carolyn używa do ich tworzenia szkła (także tego przyniesionego przez morze) , smalti, muszli, porcelany i innych materiałów.

Bardzo podoba mi się „Reinvention”, co można przetłumaczyć jako „ponowne odkrycie”,  ale też „zmiana”, które jest bardzo osobistym komentarzem Carolyn do jej życia i pracy:

„Reinvention” Carolyn Wagner, źródło: www.backbaydesignstudio.com
„Reinvention”, Carolyn Wagner, detal

Kiedy mozaika powstawała (jesienią 2011 roku), Carolyn miała mało czasu na proces twórczy, czas jej wypełniony był dziesiątkami spraw i czuła dużą potrzebę przeorganizowania swojego życia. Mozaika na pewno jest tym, co pomaga zwolnić i nawiązać kontakt ze sobą, pomiędzy słowami „zmiana” a „mozaika” także w moim życiu też jest pewien znak równości.

Pokażę Wam jeszcze „Puf”, na którym chłopczyk zdmuchuje dmuchawiec…

… oraz ciekawą koncepcję „Kochania” bądz „Pulsu serca” i „Riley Blossoms”  (doprawdy tłumaczenie tytułów bez znajomości tła powstawania dzieła bywa trudne:)),

„Heartthrob” mozaika Carolyn Wagner
„Riley Blossoms” mozaika Carolyn Wagner

Carolyn czasem pisuje o swoich mozaikach na blogu, który prowadzi na stronie internetowej swojego studia. Można się z nich dowiedzieć szczegółów dotyczących powstawania pracy i jej historii, a często nawet dostać dodatkowe wskazówki w postaci … wierszy, które Carolyn także poświęca swoim mozaikom. Zapraszam Was do odwiedzenia jej strony i bloga tutaj: http://www.backbaydesignstudio.com/blog

Prace są oczywiście publikowane na Mozaikowaniu za zgodą Artystki, która bardzo sympaczynie odpowiedziała na mojego maila z prośbą, za co jej niniejszym dziękuję!

 

2 myśli w temacie “Czary nad Zatoką Meksykańską – mozaiki Carolyn Wagner”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *