O tym, jak zostałam potencjalnym pracownikiem branży reklamowej:)

Jak to się stało? Zrobiłam sobie szyld „Mozaikowanie” o wymiarach 82 na 18 cm –  widzicie go w logo bloga dzisiaj.

mozapl

Stworzony jest z prawie półtora tysiąca kamiennych kosteczek, najpierw wyciętych z wypolerowanej płyty, a potem postarzonych w specjalnym wibratorze do kamieni. Tablica zrobiona jest z czarnego marmuru Macedonian Black i z Golden Spider, czyli biało-bladoróżowego marmuru z różowymi żyłkami. Poniżej zbliżenie na pajączkowatego Spidera, jeden z najpiękniejszych kamieni, jakie widziałam:

porownanieSpiderCz2

Mam do dyspozycji jeszcze jeden marmur, lekko brązowy o dumnej nazwie Emperador, która oddaje w pelni królewskość tego materiału, ale kiedy testowałam go w ponury dzień, to kombinacja ciemniejszego brązu z czarnym nie wyglądała tak kusząco, jak na zdjęciu poniżej z lewej strony (po prawej Spider):

porownanieCzEmpSpid

Mogłam też wybrać opcję biało-czarną, z białym marmurem, ale uznałam ją za nieco nudną dla potrzeb logo – jak myślicie?

porownanieCzB

Po raz pierwszy zmierzyłam się z takim tematem, jak zrobienie tablicy informacyjnej. Jak w każdym przypadku mozaiki, także tutaj zrobiłam projekt (tutaj już nieco nadwątlony klejem glazurniczym), szczegółowo rozrysowując każdy sześcian na papierze w kratkę, niestety w skali 1:2, zamiast 1:1 co zawsze jest opcją lepszą, bo prawdzwe proporcje najlepiej pozwalają uniknąć błędów:

projekcik

Jeśli zatem znacie kogoś, kto zamiast ohydnej plandeki wolałby informować o swojej działalności pięknym szyldem z kamienia naturalnego, wyślijcie go do mnie:). Albo posadzę go z kamieniem i zaprawą w warsztacie, niech sam tworzy dzieło, albo dzięki tej referencji wykonam moje pierwsze zlecenie reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *