Przemko Stachowski i „Mojetno”

Przemko Stachowski jest osobą, której zawdzięczam drugą najważniejszą rzecz w moim mozaikowaniu – wprowadzenie mnie do świata kamienia.

Jego przygoda z mozaiką rozpoczęła się podczas studiów na warszawskiej ASP, którą ukończył w 1993 roku na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. W trakcie studiów Przemko był po raz pierwszy w Ravennie, gdzie w ramach współpracy między uczelniami uczestniczył w kursach mozaiki.

mojetno3mojetno2

Od tamtej pory mozaika jest jednym z głównych obszarów jego zainteresowań, obok malarstwa sztalugowego i ściennego oraz fotografii. Przemko może pochwalić się wieloma realizacjami projektów w mozaice marmurowej w obiektach użyteczności publicznej i dla odbiorców prywatnych.

Mnie najbardziej zachwyca jego kolekcja „Mojetno”, inspirowana polskim folklorem. W ramach tej kolekcji powstały obrazy i meble.

mojetno

„Mojetno” pozwala docenić wyrazisty, indywidualny styl Przemka. Kolorowe łowickie kwiaty zamienione w kamienne mozaiki łączą „stare” z „jeszcze starszym”, a wychodzi z tego kombinacja, która może poruszyć serce fana współczesnego dizajnu:). Kawa przy tym stoliku smakuje inaczej.

mojetno4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *