Decoupage w służbie mozaiki

Wiem, wiem, święta się skończyły i to miesiąc temu, ale dopiero niedawno dostałam zdjęcia finalnych wersji  warsztatowych prac Kobiety O Wielu Talentach, czyli Małgorzaty Miedzierskiej. Bez względu na pewne nieskoordynowanie tematyki z terminarzem i karnawałowym nastrojem muszę Wam je pokazać, ponieważ Małgosia przepięknie połączyła w pracach mozaikę z … decoupage.

decoupage-mozaika2 MM
Bombka – aniołek, mozaika artystyczna połączona z decoupage autorstwa Małgosi Miedzierskiej

Zdarza się, że na warsztaty mozaikowe przychodzą osoby, które zajmują się też decoupage, ale nikt jeszcze tak twórczo nie zmiksował obu dziedzin. Mozaika bardzo naturalnie przeplata się z dziedzinami takim, jak ceramika czy witraż, ale mozaikodecoupage to już krok dalej w temacie warsztatów „naprawdę kreatywnych”.

Obok „Aniołka” powstała też druga piękna decoupage’owo-mozaikowa bombka.

decoupage-mozaika1 MM
Bombka autorstwa Małgosi Miedzierskiej

Małgosia zajmuje się przede wszystkim witrażem, co można podziwiać na jej stronie http://www.witrazeria.pl, gdzie prezentuje swoje prace. Witraże zachwycają mnie od dawna, czasami na warsztatach uczestnicy korzystają nawet ze szkła witrażowego, ale na stworzenie własnej lampy Tiffany, jak to robi Małgosia, raczej się nie odważę.  Uważna lektura strony Witrażeria uzmysłowiła mi za to, czemu jej autorka zdecydowała się na aniołka na warszatach:).   Witraże w Witrażerii powstają czasem w kooperacji z Dorotą, która też zrobiła piękną bombkę w grudniu:

20170103_112909 DD (1)

Obiecuję, że następny post będzie bardziej skoordynowany z kalendarzem. A kto wie, może i z … witrażami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *